سرویس‌های تجارت الکترونیکی بیت کوین

سبد مقایسه (0)

مقایسه
سبد خالی است

سرویس‌های تجارت الکترونیکی بیت کوین برای بازرگانان

احتمالاً تاکنون واژه بیت کوین (BTC) به گوش شما رسیده است. بیت کوین، نوعی ارز دیجیتالی است که نیاز به واسطه (دولت و سازمان‌های مالی) را کاهش می‌دهد و به افراد امکان معامله مستقیم با یکدیگر را می‌دهد. این موضوع به همراه امکان خرید محصولات و خدمات به صورت ناشناخته، سبب می‌شود بیت کوین تبدیل به شیوه‌ای محبوب در پرداخت برای بسیاری افراد شود. اگر شما نیز مانند بسیاری از بازرگانان تجارت آنلاین هستید و صحبت‌ها درمورد بیت کوین سبب شده است سوال‌هایی برای شما به وجود آید، با ما همراه باشید. بخش عظیمی از عملکرد هر واحد پولی، خدمات رسانی به عنوان راهی برای خرید و فروش محصول است و ارزهای رمزنگاری شده همانن بیت کوین، به صورت اختصاصی برای خرج در اینترنت برای تراکنش‌هایی با فی اندک و سرعت بالا طراحی شده‌اند. امروزه، تعداد روز افزونی از کسب و کارها، واحدهای ارزش دیجیتالی را به عنوان گزینه‌ای موجود برای پرداخت، می‌پذیرند.

چرا بیت کوین مهم است؟

بیت کوین، مزایای بسیاری دارد، سه مورد از مزایای آن این است که ضمانتی بر بازگشت پول شما وجود دارد، مورد دوم اینکه فی تراکنش، بسیار کم و نزدیک به صفر است. مزیت سوم نیز این است که پذیرش بیت کوین سبب می‌شود کسب و کارها برای برخی مشتریان، جذاب‌تر شود.

معایب بیت کوین چیست؟

ارزش بیت کوین را بازار تعیین می‌کند و از آنجا که هنوز نحوه تبادل نوپایی محسوب می‌شود، ارزش آن ممکن است دچار نوسان شود. اگر تمایل به ریسک کردن ندارید و علاقه‌ای به عدم قطعیت ندارید، پرداخت از نوع بیت کوین ممکن است برای شما مناسب نباشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که به سادگی می‌توانید بیت کوین را به ارز رایج در کشور خود تبدیل کنید. اگر نوسانات بازار برای شما آزار دهنده است، می‌توانید به سرعت بیت کوین خود را بفروشید و آن را تبدیل به وجه نقد کنید.

نحوه پرداخت

اگر تمایل دارید کنترل کامل بر روی وب سایت خود داشته باشید و در کد نویسی نیز اندکی مهارت دارید، می‌توانید با ارسال آدرس کیف پول یا کدهای QR برای مشتریان برای اسکن کردن با دوربین تلفن همراه، بیت کوین دریافت کنید. با این حال، این فرایند ساده تنها نیمی از فرایند است زیرا باید رویه‌ای داشته باشید تا تراکنش را کامل کرده و جزئیات دریافت را بپذیرد. اگر در حال برنامه نویسی برای رابط پرداخت شخصی خود هستید، به خاطر داشته باشید که به طور مداوم باید آدرس‌های کیف پول جدیدی بسازد تا در برابر آنالیزهای مخرب، ایستادگی کند که می‌توانند به حریم خصوصی شما و مشتریان‌تان تجاوز نماید. یک کتابخانه نرم افزار منبع باز (Open-Source)، که بتواند به شما در Pywallet یاری برساند، چاره‌ی کار شما خواهد بود. علاوه بر آن می‌توانید از تراکنش‌‍‌های خارج از حلقه (off-chain) استفاده کنید تا مانع سرک کشیدن آنالیزهای مخرب شده و تراکنش‌های سریع‌تری برای شما به ارمغان آورد.

پردازنده‌های پرداخت متفرقه

خوشبختانه برای افرادی که کد نویسی بلد نیستند، سازمان‌های برای پرداخت ارز رمزنگاری شده وجود دارد که ابزارهایی برای یکپارچه سازی تجارت الکترونیکی با بیت کوین را در وب سایت شما ارائه می‌دهند. در ادامه، برخی شرکت‌های شناخته شده‌تر که پردازش پرداخت بیت کوین را انجام می‌دهند به شما معرفی خواهد شد.
CoinBase، پردازنده پرداخت بیت کوین محبوبی است که فی 0% دارد. این شرکت، ویجت HTMLای برای قراردادن دکمه پرداخت آسان بر روی وب سایت شما به همراه پلاگین‌هایی برای وردپرس، WooCommerce، Megento و ZenCart ارائه می‌دهد. با این حال، در حال حاضر تنها در حساب‌های بانکی ایالات متحده به عنوان منبع سرمایه گذاری پذیرفته شده است. برای شرکت‌های حقیقی و فیزیکی، CoinBase اپلیکیشنی برای نقطه فروش ارائه می‌دهد.
BitPay، پردازنده پرداخت بین المللی برای کسب و کارها و خیریه‌ها است. همانند دیگر پردازنده‌های پرداخت، پلاگین‌هایی برای محدوده گسترده‌ای از سیستم‌های تجارت الکترونیکی دارد که شامل WooCommerce و Magento به همراه سبدهای خرید میزبان SaaS (مانند Shopify) هستند. علاوه بر آن، BitPay با سرویس تکمیل آمازون سازگاری دارد که به بازرگانان امکان فروش و ارسال آیتم‌ها از طریق شرکت‌های عظیم تجارت الکترونیکی را می‌دهد.

آینده‌ی بیت کوین

راهی برای اطمینان از آینده‌ی بیت کوین وجود ندارد، اما متخصصان بسیاری، درمورد آینده‌ی این ارز دیجیتالی، مثبت نگر هستند. بنا به گفته‌ی Mubaslat، هنوز برای پیش بینی آنکه بیت کوین در آینده تبدیل به شیوه‌ی پرداخت محبوبی می‌شود یا خیر وجود ندارد. مشتریان از برگشت پذیری پرداخت‌های کارت اعتباری، لذت می‌برند. با این حال، انتظار داریم تعداد افراد و سازمان‌هایی که از بیت کوین برای تجارت الکترونیکی استفاده می‌کنند، افزایش یابد. خصوصاً این افزایش احتمالاً در بازارهای جهان سوم بیشتر خواهد بود. یکپارچگی با شیوه‌ی پرداخت بیت کوین، تقریباً هیچ نکته‌ی منفی‌ای برای بازرگانان ندارد و تنها سبب گسترش و افزایش تعداد مشتریان می‌شود.

سخن نهایی درمورد بیت کوین و استفاده از آن

مهم نیست دیدگاه شما درمورد بیت کوین چه باشد. با این حال، هیچکس نمی‌تواند تاثیری که بیت کوین بر روی صنعت تجارت الکترونیکی و پرداخت دارد را انکار کند. فرقی نمی‌کند شما بیت کوین (BTC) را در کسب و کار خود بپذیرید یا خیر؛ با این حال، حداقل باید اطلاعات خود را درمورد این نوع ارز، بیشتر کنید تا درصورت نیاز، بتوانید آن را به کار گیرید و کسب و کار خود را رونق بیشتری ببخشید.
در حال بارگذاری ...